גוליה אנתרות'

הכירו את ג׳וליה אנרות': בחורה בת 25 שיצרה את הפלאגינים הכי חיוניים למידול בסקצ'אפ!

למי מאיתנו לא יצא להיתקל בפלאגין הזה, הכמעט מושלם, ולהגיד "אילו רק היה בנוי טיפה שונה.."

כמה פעמים השתמשתם במספר רב של פקודות על מנת להגיע לתוצאה אחת פשוטה ותהיתם "איך זה שלא המציאו לזה פלאגין?!"

קבלו את ג'וליה כריסטינה אנרות' – סטודנטית שוודית לארכיטקטורה בת 25, אשר לקחה על עצמה את היוזמה ובזמנה החופשי (בין פרויקט סטודנטאלי אחד לבין פרויקט סטודנטיאלי שני) כריסטינה כותבת קודים לפלאגינים סופר שווים, כאלו שתתבאסו שלא הכרתם לפני עד כדי כך שהחלטנו לכתוב עליה כתבה שלמה עבורכם.

מאת: תמר אלדר
זמן קריאה: 6 דקות

בפלאגינים האינטואטיבים והפשוטים שלה, מצליחה אנתרות' לגעת ב'נקודות החולשה׳ הגדולות ביותר של סקצ׳אפ, אותם חלקים מסורבלים שמבאס למדל, והופכת אותם לפשוטים ומהירים!

*במידה ונשאר לה זמן נוסף, לאחר מטלות הלימודים ובניית הקודים, כריסטינה אוהבת לשחק במשחק המחשב מיינקראפט.


בכתבה הבאה, אעבור על כמה פלאגינים בודדים מכל 63 הפלאגינים הכי שווים של ג׳וליה.

ממליצה לבקר בעמוד הבית שלה ולעבור על כל הפלאגינים של הבחורה הזו. אמנם הדבר יקח קצת זמן אך יחסוך לכם זמן רב מאוחר יותר, במידול. שנתחיל?

מרתך הצורות של אנרות'

עוד תוסף לריתוך? כן! אבל זהו אחד עם כמה תכונות ייחודיות. תוסף זה לא רק מרתך את שתי הקצוות שנבחרו יחד, אלא מחפש קווים נוספים בגאומטריה אשר ניתן להלחים. כולם בבת אחת. בנוסף, התוסף באופן אוטומטי מחפש קווים לרתך בכל פעם שאת משתמשים בפקודת FOLLOW ME כך שלא נצטרך להתמודד עם קימורים מתעוותים בכל פעם שאנחנו משתמש בפקודת ה'עקוב אחרי'.

הפלאגין מוודא שצורות קשתיות ומעגליות יווצרו בצורה נכונה (ולא מעוותת) בכל הזדמנות אפשרית ובין היתר מאפשר לנו לראות את הרדיוס בחלונית המידע Entity Info.

על מנת להשתמש בפלאגין:

Extensions > Eneroth Auto Weld > Weld or Toolbar.
Settings found under Extensions Eneroth Auto Weld > Settings.

 

חותך הגאומטריות של אנרות'

הפלאגין חותך גאומטריה, והופך אותו לשתי קבוצות באמצעות מישור החיתוך של סקצאפ.

זהו פלאגין מעולה ליצירת שרטוטי חתך וגם ככלי עזר למידול ועיצוב גאומטריות.

שימוש בתוסף הקטן הזה, בקליק בודד, משנה לנו לחלוטין את הגאומטריה של המודל.

 

מעבה הקווים של אנרות'

הפלאגין מאפשר לתת עובי לכמויות גדולות של קווים בבת אחת.

הפלאגין מותאם למי מאיתנו שמדפיס מודלים באמצעות מדפסת תלת מימד, כך שהקווים להם ינתן עובי בעזרת הפלאגין יודפסו בצורה ראותה במדפסת תלת מימד. לא כמו רוב תוספים אחרים, פלאגין 'מעבה הקווים של אנרות' לא מוגבל רק לרצף אחד של קווים. ניתן להשתמש בפלאגין על מנת ליצור רשתות מעובות כגון מסגרת לחלל פנימי.

התוסף משחזר ומשתמש באותה הגדרת רכיב עבור כל צינור אשר ניתן לו עובי במודל, דבר אשר מקטין את גודל הקובץ ומאפשר לך לשנות את החתך של הצינורות במהירות ובפשטות לאחר-מכן ובמידת הצורך.

מישורי הדו-מימד של אנתרות'

הפלאגין מאפשר הוספת מישורי דו-מימד של הגיאומטריה של המודל.

שימושי עבור יצירת שרטוטי חזיתות וחתכים והבנת המעבר ממרחב תלת מימדי, לשרטוט דו מימדי.

מחליף הקומפוננטים של אנתרות'

בעזרת הפלאגין, נבחר במהירות כל רכיב או בקבוצה ונחליף אותו בקבוצה או רכיב אחר. זה שימושי עבור מידול אדריכלי כאשר אנחנו צריכים להחליף רכיבים רבים בבת אחת, למשל, על מנת לראות כיצד יראה עיצוב הבניין עם סוג אחר של חלונות או להחליף המון רהיטים במהירות. הפלאגין שימושי עבור רינדור, כאשר אנחנו רוצים להחליף פרוקסי עם רכיבים מפורטים יותר.

 

קנה המידה של אנתרות'

הפלאגין מטפל בקנה מידה שמוצג על מסך המחשב, במרחב המודל, על-ידי התאמה מדוייקת של קנה המידה למצלמה של סקצאפ'. בנוסף, רמת הפירוט של המודל מותאם לקנה המידה הנבחר על-ידי שליטה על נראות של השכבות בקנה מידה מסוים, דבר המאפשר לנו לראות את העבודה שלנו בקנה מידה כמו שאנחנו רגילים משרטוטי האוטוקאד הדו מימדים, ובכך להשיג הבנה טובה יותר ואינטואיטיבית יותר של את הגודל של מה שאנחנו ממדלים. ללא מדידה אנחנו יכולים לראות את גודל השטח ובכך להחליט למה ישמש.


הפלאגינים של אנרות' ניתנים להורדה ושימוש במחיר סמלי הנע בין 5 דולר ל-50 דולר, פרט לבודדים הניתנים להורדה בחינם. בנוסף, קיימת תקופת ניסיון למשך 14 יום, במהלכה ניתן לנסות את הפלאגינים ללא תשלום.

אז נכון שאנחנו רגילים לפלאגינים החינמים של סקצ'אפ ועבור רובנו טיפה כואב בכיס כאשר צריך לשלם עבור השירות אבל חבר'ה, אלו אכן פלאגינים מצויינים שהושקעה בהם המון מחשבה ועבודה קשה של בחורה צעירה ומוכשרת. בסופו של יום, הפלאגינים הללו יחסכו לנו ים של עבודה (וכולנו יודעים שעבודה זה זמן!) על פרטים קטנים ורצפים ארוכים לפקודות בקליק אחד ויעיל בשימוש הפלאגינים של Julia Christina Eneroth.

 

 

הגב\י עם פייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Leave the field below empty!