פי'צרים חדשים ויריי

צמחיה שווה למודל הבא שלך!

האם שיחי הסקצאפ שלכם נראים קצת עייפים? הצמחייה הדיגיטלית מיובשת? הדשא כבר משעמם?

כל מי שמשוטט מעט בעולם הדיגיטלי של סקצ'אפ, יודע כמה קשה למצוא צמחייה טובה. צמחייה איכותית צריכה להיות השילוב המושלם של 'מאופק ונכון' כך שתהיה נוכחת במודל, אך לא תגנוב את הפוקוס מהפרויקט המדובר.

יש לנו את הפתרון המושלם שיגרום למודל שלכם לפרוח!

זמן קריאה: 4 דקות
מאת: תמר אלדר

בפוסט הבא נעבור על מספר מקורות טובים לצמחייה עבור סקצ'אפ – החל בעצי דקל ועד מגוון צמחי מים, ביצה, במבוק ועצים טרופיים. יודעים מה החלק הכי טוב? זה בחינם.

1. פלאגין 3D TREE MAKER

פלאגין אינטואטיבי ומהיר המכיל מגוון רחב של תבניות ליצירת עצים, צמחים ועשב בהתאמה אישית למודל. העצים יחסית קלילים וחלקם אפילו מתרנדרים מעולה.

2. 3D warehouse

טרי די וואראהוס, זוהי דרך פשוטה ומהירה לייבוא צמחייה למודל באמצעות סקצא'פ. דרך לשונית WINDOW, הנמצא בסרגל הכלים של סקצאפ, בחרו והיכנסו ל-3DWAREHOUSE. חפשו בלשונית החיפוש את סוג הצמחייה בה אתם מעוניינים. לדוגמא- 3d tree. בשלב זה, יופיעו לכם מגוון רחב של עצים. בחרו בעץ שאתם רוצים והורידו אותו ישירות אל תוך המודל שלכם.

  • הערת המערכת: שימו לב לגודל האובייקט אותו את מורידים! בזמן שאתם מנווטים עם העכבר מעל האובייקט אותו אתם רוצים להוריד, יופיע גודל האובייקט. בחרו באובייקט שגודלו עד כ-5MB. אובייקט גדול מזה, עלול להאט מאד את המודל שלכם והעבודה בהמשך תהיה מסורבלת יותר ואיטית. כמו-כן, על מנת להקל על המשך העבודה לאחר ייבוא האובייקטים, מומלץ להכניס את העצים לשכבה נפרדת ולכבות אותה בזמן העבודה. רק בעת הרינדור \ ייצוא סצנה הדליקו את שכבת העצים.

 3. Photoshop

פוטושופ היא אפשרות נוספת (ומעולה) להוספת צמחייה בשלב הפוסט פרודקשן (לאחר הרנדר). היא מהירה, אינה מכבידה, ניתן לבצע בה שינויים בקלות ופשוטה לביצוע!
פיתחו שכבה חדשה בפוטושופ, קראו לה 'עצים'. דרך FILTER בסרגל הכלים, בחרו ב-RENDER. לאחר מכן, תפתח לכם לשונית נוספת. בחרו באפשרות TREE. בחלון הבא, תוכלו לבחור בין מגוון רחב של עצים, צמחייה ועשב. כמו כן, ישנן אפשרויות להתאמה אישית: כמות העלים, גודל העלים וכו'. בעזרת המקשים CTRL+T, התאימו את גודל ומיקום הצמחייה בסצנה.

4. הספרייה האישית שלכם!

לחפש ולאתר מודלים, לשמור אותם בתיקייה תמיד הייתה השיטה הפייבוריטית שלנו. מצאו את המודלים שלכם ושמרו אותם בתיקייה אותה אפשר לפתוח ישירות מסקצ'אפ.

 

הגב\י עם פייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Leave the field below empty!