מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #4303
  albinaa
  חבר

  שלום!
  ניסיתי להשתמש בתאורת IES ברינדור (שזו, אגב, תאורה המשתמשת בקבצים פוטומטרים הממפים את את האופן שבו האור נופל על משתטחים ונותנת תאורה מלאכותית מציאותית מאוד).
  הבעיה היא שחלק מהקבצים שאני משתמשת בהם לא עובדים בכלל, והקבצים שכן עובדים נורא נורא חלשים- אני משתמשת בעוצמה של 1000000 ועדיין בקושי רואים.
  מה יכולה להיות הבעיה?

  #6006
  ISRAEL3D
  חבר

  אני זוכר פתרון אפשרי לבעיה דומה שהיתה לגלעד בזמנו:

  יכול להיות שהמודל שלך במטרים! ז"א הכל פי 100! נסי למדוד מידה ידועה כמו גובה של דלת או גובה משקוף, ותראי מה יוצא לך בתיבת הנתונים ומהן היחידות!

  משה

  #6007
  igorig
  חבר

  תאורת IES, תמקמי אותה כך שהיא יוצאת מתוך השקע של גוף תאורה(לא חסומה) ונוטה טיפה לכיוון הקיר,עוצמת התאורה ניתן להגדיל ל 5,000000 ולכבות באופציות הרינדר גם עדשה פיזית וגם GI וBG לגמרי לצורך בדיקה.אם זה עובד אפשר לשחק עם עוצמת התאורה ופרמטרים אחרים.

  #6008
  albinaa
  חבר

  הבעיה באמת הייתה הגדרת היחידות- העברתי ממטר למילימטר והמספר ירד ממש בצורה אקספוננציאלית.. עכשיו כל הקבצים עובדים ומספיקה עוצמה 500.

  להלן ההדמיה שעבדתי עליה לאחרונה- אשמח לתגובות, הערות והצעות!
  חג שמח

  #6009
  ISRAEL3D
  חבר

  אני שמח שהגדרת היחידות עזרה לך, אני זוכר שגלעד שבר את הראש על זה!

  הדמיה יפה! ממבט חטוף, יש בעיה של מיפוי טקסטורות. הייתי ממליץ פשוט להשתמש בתמונות יותר איכותיות, ואת מסודרת. למשל: קיר הבטון החשוף הוא הדומיננטי ביותר בסצנה ללא ספק וחבל שהטקסטורה שלו די מטושטשת..
  אבל בסה"כ רמה מאוד יפה!

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • הפורום 'פורום ויריי' נסגר לדיונים ולתגובות חדשות.